Skip to content

Jak walczyć z alergią? które sposoby są najlepsze, aby z nią efektywnie walczyć? Oto parę niezawodnych sposobów
Dla wielu ludzi mających uczulenie na pyłki roślin czy pyłki drzew rozpoczynająca się wiosna jest ogromną zmorą bardziej aniżeli radością. Aby czuć się dobrze w coraz to bardziej słoneczne dni i nie zajmować się lecącymi łzami z oczu, lekko zmienionym głosem, bolącą lub przytłumioną głową jak i zatkanym i spuchniętym nosem trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pomogą nam trochę załagodzić objawy takiej alergii. A mianowicie:

1). Najważniejszą oraz podstawową zasadą jest to, żeby ochraniać nasze oczy przed promieniami słonecznymi.

Dla dużej ilości osób uczulonych na pyłki roślin czy pyłki drzew rozkwitająca w pełni wiosna staje się ogromną zmorą bardziej aniżeli radością. Aby czuć się swobodniej w coraz to cieplejsze dni oraz nie martwić się łzawiącymi oczami, chrypką, ociężałą lub przytłumioną głową jak i swędzącym i spuchniętym nosem trzeba wiedzieć o kilku istotnych sposobach, które pomogą nam trochę załagodzić skutki męczącej alergii. A mianowicie:

1). bardzo ważną oraz podstawową zasadą jest to, aby chronić nasze oczy przed promieniami słonecznymi.

Ostre i agresywne światło słoneczne nasila bowiem łzawienie oczu. Dlatego żeby dobrze czuć się na zewnątrz należy na przykład nosić przyciemnione okulary a najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym.
2). Warto też pamiętać, aby zamykać okna w swoim mieszkaniu, szczególnie wtedy gdy mamy mocny wiatr albo bardzo słoneczną pogoda. A jeśli już bardzo musimy otworzyć okno, to trzeba najpierw dobrze spryskać firanki wodą (najlepiej gdyby firanki były długie oraz dochodziły do parapetu). Zwilgocona spryskana tkanina powinna zatrzymywać dużą ilość przechodzących pyłków.
3). Bardzo ważne jest aby wracając do naszego domu dobrze pozbywać się pyłków. Rekomendowane jest wzięcie prysznica oraz dokładne umycie głowy – zobacz ofertę.

Trzeba pamiętać także iżulgę odczujemy gdy dość szybko zmienimy ubranie.
4). Jeśli chodzi o zmianę odżywiania dobrze jest spożywać więcej składników, które bogate są w magnez oraz wapń, ponieważ mają one właściwości przeciwalergiczne.
5). Do tego jeszcze dochodzi praktyczna rada dotycząca tego, gdy najdzie nas ochota na dłuższy spacer na łonie natury. Wtedy dobrze jest wychodzić z domu po deszczu, gdyż mniejsze jest zagęszczenie pyłków w powietrzu.

Może się jednakże zdarzyć, iż te metody nie wystarczą. Normalną rzeczą jest, że wszyscy mamy inny organizm, co za tym idzie inaczej reagujemy na różne sposoby działania. Co w takim wypadku? Warto zwrócić się po profesjonalną pomoc – dobre preparaty na alergię. Jeżeli będziemy regularnie przyjmować tabletki żadna alergia (sprawdź alergolog legnica) nie będzie nam straszna, a jeśli nas dopadnie to na pewno w lżejszym stopniu. Dzięki czemu będziemy mieli dobre samopoczucie.