Skip to content

W jaki sposób współcześnie pakuje się lizaki, aby skusić klientów do ich kupna
Cukierki są tym towarem, który konsumujemy niezwykle często. A do ich kupna raczej nie trzeba nas długo namawiać, co jednak nie zwalnia wytwórców batonów od reklamowania się praktycznie w każdym miejscu. Barwne bilbordy czy pocieszne spoty w radiu to nie jedyne formy agresywnego marketingu. Specjaliści od handlu działają także na naszą podświadomość. Zobaczmy, jaki chwytami się posługują.Pierwszym i chyba najistotniejszym sposobem jest przyciągające uwagę opakowanie.

Cukierki są tym towarem, który konsumujemy niezwykle często. A do ich kupna raczej nie trzeba nas długo nakłaniać, co jednakże nie zwalnia wytwórców pralinek od reklamowania się praktycznie w każdym miejscu. Różnokolorowe bilbordy lub pocieszne spoty w radiu to nie jedyne formy wszechobecnej reklamy. Specjaliści od sprzedaży oddziałują także na naszą podświadomość. Sprawdźmy, jaki trikami się posługują.Pierwszym i najprawdopodobniej najistotniejszym sposobem jest przyciągające uwagę opakowanie.

słodycze

Autor: slgckgc
Źródło: http://www.flickr.com
Może jeszcze sami pamiętamy, jak w wieku szkolnym zbieraliśmy opakowania z tabliczek czekolady orzechami. projektanci dzisiejszych pudełeczek idą krok dalej. Blaszane pudełka po truflach można wykorzystać jako pojemnik na drobną biżuterię. W ten sposób niekiedy kupujemy słodycze również, a nawet przede wszystkim, ze względu na urocze i praktyczne opakowanie. Do celów marketingowych mogą zostać wykorzystane nawet niepozorne patyczki do lizaków (tego autora). Mogą być one całkiem zwykłe, zrobione z tworzywa sztucznego lub z drewna. Te bardziej wymyślne wersje są znacznie bardziej okazałe i niekiedy przybierają postać… gwizdków. Jednak dla konsumenta najbardziej ważny jest sam kształt lizaka, jego gabaryt oraz smak, należność, jaką trzeba uregulować przy kasie, a również rodzaj opakowania. Bądź co bądź patyczki do lizaków schodzą, jak widać, na drugi plan.- producenci nie tyle zwracają naszą uwagę na patyczki, ile na sam cukierkowy wyrób. W okresie świątecznym opakowania słodyczy przechodzą prawdziwe przeobrażenie.

Ostra czerwień razem z bielą stanowią odcienie dominujące. A najlepszym klientem, w czasie świąt i nie tylko, pozostają oczywiście nasze sześcioletnie córki. To właśnie dla nich wytwórcy zaprojektowali takie pudełka, które sprawiają, że najmłodsi nie mogą przejść obok nich obojętnie. Rozradowani Mikołajowie spoglądają z kolorowych pakunków i tym samym przekonują, że wnętrze jest równie obiecujące jak opakowanie. Dlatego dzieci wszelkimi metodami przekonują rodziców do kupna jak największej liczby tabliczek czekolady. W takim asortymencie produktów trudno wybić się niepozornym lizakom. Te, które pamiętamy z własnego dzieciństwa bywają praktycznie niezauważalne.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (http://www.cafepanamera.com/ethiopia-yirgacheffe/), który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Teraźniejsze lizaki muszą, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, mieć rozmiar przynajmniej… kuli śniegowej.