Skip to content

Jak najlepiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszego dziecka poza domem?
To wiadome, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Zakupujemy im zabawki, żeby miały kolorowe i bogate we wrażenia dzieciństwo, kształcimy je przez zabawę, żeby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych dorosłych, którzy mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na ręce, na główkę, kaski, i inne elementy, które zapobiegają skaleczeniom, obtarciom, czy nawet złamaniom. W tym celu kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie dopadły je żadne owady, bo pozostawić mogą nieprzyjemne ugryzienia.

Wiadomo, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Dajemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń dzieciństwo, kształcimy je poprzez zabawę, żeby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, innych ludzi, którzy mogą skrzywdzić nasze dzieci, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na ręce, na główkę, kaski, i inne elementy, które zapobiegają skaleczeniom, obtarciom, czy nawet złamaniom. W tym sensie kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pogryzły ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ślady.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy dobrą poduszkę (miękkie poduszki) dla dziecka, która umożliwi mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle kręgosłupa, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane możliwości są łatwe w realizacji. A co w sytuacji, gdy nasza pociecha jest zagrożona,przykładowo, przez pedofila? Sprawa jest bardzo poważna, więc pamiętajmy, aby zawsze mieć na oku nasze dziecko, ale też ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie można z wychodzić nigdzie z obcymi, nie wolno również przyjmować od niego żadnych słodyczy czy innych wabików.

Jednocześnie, nie można zrobić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Powinno się otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, tak samo jak powinniśmy je chować pośród zwierząt, by pokazywać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy naszą pociechę paranoicznie to będzie ono reagowało zdenerwowaniem na każdego człowieka czy każdego zobaczonegospotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli nauczymy naszą pociechę zbytniej ufności do wszystkich to taka sytuacja może skończyć się bardzo źle.

Czekasz na nowy wpis? Pragnę poinformować Cię, że istotna strona (http://www.eskulapmed.pl/) jest już skończona. W takim razie zachęcam do przejrzenia jej.

Jak ktoś nieznajomy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to nie powinno się go dotykać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się spytać o pogłaskanie. Tak proste i jasne porady już niejedną pociechę uchroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie warto ich lekceważyć. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasem wydaje (ochrona przed komarami). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to naprawdę wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje taktownie, ale jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bardziej bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*