Skip to content

W jakim celu pobieramy krew? Co dzięki takiej czynności możemy się dowiedzieć? Jak przygotować się do badania?
Badanie krwi to badanie podstawowe. W taki sposób pobrana krew to cenne źródło informacji o kondycji zdrowotnej pacjenta, dzięki temu można wykryć wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Badanie krwi to badanie podstawowe. W taki sposób pobrana krew jest cennym źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta, co sprawia, że jesteśmy w stanie wykryć dość dużo nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

badanie krwi

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Takie badanie robione jest na czczo, najkorzystniej w porannych godzinach. Wyróżnić można kilka tego rodzaju badań. Jest więc morfologia krwi, która polega na ilościowym określeniu różnorodnych typów krwinek, a także zbadaniu poszczególnych ich właściwości w próbce. Do zrobienia morfologii stosowany jest profesjonalny sprzęt, natomiast wynik badania ukazywany jest na wydruku komputerowym.

Czujesz niedostateczną ilość informacji na ten temat? Przejdź na następną witrynę i tam oczekuje na Ciebie inne istotne omówienie tej sprawy.

Następnym badaniem jest rozmaz krwi – . Przeprowadza się go, gdy dostrzeże się nieprawidłową morfologię.

Tego typu badania pozwalają na wykrycie zmian, jakie świadczą o zakażeniu wirusowym albo bakteryjnym, znajdujących się tam pasożytów czy chorobach nowotworowych. Próbkę krwi bada się za pomocą automatu lub pod mikroskopem. Do badania tego rodzaju pobierana jest bardzo często krew żylna z żyły łokciowej. W sytuacji, jak do badania konieczna jest krew tętnicza, należy ją pobrać z tętnicy udowej. U dzieci prezentuje się to inaczej, gdyż krew pobiera się z opuszki palca. Jak należy się do tego przygotować? Generalnie powinniśmy być na czczo, zaś przed badaniem jesteśmy w stanie wypić nieduże ilości niegazowanej wody. Najbardziej korzystnie na trzy dni przed badaniem wyeliminować z diety preparaty ziołowe, witaminy czy minerały w tabletkach. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji należy umyć się przed badaniem – . Laboratoria najczęściej pobierają krew rano, najbardziej korzystnie pojawić się na kilka minut przed ustaloną godziną.

morfologia

Autor: Oliver Symens
Źródło: http://www.flickr.com
Ruch sprawia, że mamy wyższe ciśnienie krwi, które nie jest wskazane w czasie pobierania krwi, a więc jak pojawimy się na ostatnią chwilę to powinniśmy się z tym liczyć. Niezbędnie trzeba poinformować lekarza o tym, jakie przyjmujemy leki, czy są to pigułki antykoncepcyjne oraz czy przebyliśmy żółtaczkę zakaźną, mieliśmy wirusa HIV. Należy także poinformować o innych chorobach zakaźnych.

Po więcej info serdecznie zapraszam na (http://www.impuls.waw.pl/rozwoj-osobisty) tęstronę www. Nie wahaj się – poszerz swoją wiedzę na temat opracowany w artykule.

W każdym dużym ośrodku miejskim bez trudności znajdziemy punkt, gdzie pobiera się krew, jest to jednakowoż oczywiście łatwiejsze w dużych miastach, tak więc jak badanie krwi Wrocław na przykład będzie do tego bardzo dobrym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*