
Najbardziej widocznym sygnałem jest zmiana barwy chorego zęba. Jeżeli zatem widzimy, iż ząb ma trochę inne zabarwienie niż pozostałe, powinniśmy udać się do stomatologa. W niektórych sytuacjach można zauważyć, iż jest on znacznie wrażliwszy nie tylko na zmiany temperatur, lecz również na nadgryzienia czy nawet delikatny dotyk. Wizyta u dentysty jest konieczna, kiedy ząb jest pęknięty lub też nadłamany. W sytuacji niektórych pacjentów może pojawić się także na dziąśle koło zęba nieznaczny pęcherzyk, z którego sączy się ropa. Gdy odnotujemy u siebie takie objawy, zapewne niezbędny będzie endodonta (link).
Oczywiście dobry stomatolog warszawa wola we Wrocławiu wykonuje zabieg leczenia kanałowego całkowicie bezboleśnie. Zazwyczaj niezbędny jest jeden zabieg, jednak w wielu przypadkach odbywają się dwie, a nawet trzy wizyty u specjalisty. Przeciwieństwo do leczenia kanałowego jest nieco drastyczne,

bowiem wiąże się z całkowitym usunięciem bolącego zęba. Należy więc zacząć leczenie zanim nie jest za późno.
Odpowiednio wyleczony kanałowy ząb zapewne posłuży nam przez wiele lat bez konieczności następnej pomocy stomatologicznej. Niestety czasami okazuje się, że po paru albo kilkunastu latach konieczne okazuje się kolejne leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe odbywa się zwykle w znieczuleniu i w pozycji leżącej, która umożliwia pacjentowi zrelaksowanie się, natomiast dentyście umożliwia komfortową pracę oraz lepszy dostęp do leczonego zęba.
Podczas leczenia stosowane są specjalistyczne sprzęty. Za sprawą nowoczesnych sprzętów stomatolog we Wrocławiu ma szansę na bieżąco obserwować efekty leczenia bez konieczności przerwania zabiegu. Do leczenia kanałowego konieczne są również specjalne materiały, jakie pozwalają na właściwy przebieg zabiegu. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, iż im wcześniej udamy się na konsultacje z dentystą, tym większe szanse, iż leczenie kanałowe odbędzie się bez większych komplikacji.