Skip to content

Przewlekły katar?
Za wieczne zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i małą ilość słońca? Specjaliści dają radę: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak się odżywiamy, kiedy ostatnio mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, albowiem niejednokrotnie nawet zwykły katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu lekarstwami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a pojawiają się dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza to konieczność.

Za wieczne zmęczenie obwiniasz niskie ciśnienie i coraz mniejszą ilość promieni słonecznych? Lekarze proponują: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż czasem nawet zwykły katar może być oznaką kłopotów ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni radząc sobie samemu lekarstwami bez recepty oraz wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a mają miejsce niepokojące objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

grypa
Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przebiega wizyta u lekarza?Zazwyczaj już na podstawie wywiadu laryngolog potrafi powiedzieć, czy cierpisz na zapalenie zatok. Podczas badania laryngologicznego skontroluje stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Umożliwia ono zaobserwować ewentualne obrzęki w jamach nosa, istotę wydzieliny, oraz wyeliminować nowotwory, czasem dające podobne objawy, jak klasyczny stan zapalny. Szczegółowe badanie można przeprowadzić dzięki bezbolesnym (choć niezbyt komfortowym) badaniom endoskopowym, czyli przy użyciu odpowiedniego wziernika z własnym źródłem światła (zobacz szczegóły). Po przeprowadzonym badaniu oraz odkryciu przyczyny krępujących problemów zdrowotnych, laryngolog – kliknij po szczegóły – Warszawa wprowadza odpowiednie leczenie, które umożliwi całkowitą eliminację kataru.W przypadku leczenia uporczywego kataru, dobrze jest pójść za radą laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyjmowanie dużych ilości płynów pozwala bowiem na szybsze oczyszczanie się nosa podczas kataru. Kluczowe znaczenie ma także dobrze dobrana dieta, bogata w wartościowe produkty, rozgrzewające organizm potrawy oraz gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Konsekwencja w leczeniu przewlekłego kataru to zwykle recepta na sukces.Zwykle niełatwo samemu ocenić, czy utrzymujący się katar i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze banalną wirusówką. Z tego względu, wątpliwości zawsze najlepiej rozwiać u specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*