Skip to content

Większość z nas dba o swe zdrowie, dlatego też regularnie odbywa wizyty u specjalistów
Wielu z nas ceni swoje zdrowie, stąd też systematycznie odbywa wizyty u lekarzy tego rodzaju jak ginekolog bądź okulista, żeby na bieżąco kontrolować stan zdrowia i zapobiegać pojawieniu się przeróżnego typu chorób. Naturalnie, podstawą są ogólne badania, w tym badanie krwi.

Każdy z nas dba o swoje zdrowie, stąd też regularnie odbywa wizyty u specjalistów tego rodzaju jak ginekolog czy okulista, by stale mieć w kontroli stan zdrowia i zapobiegać rozwinięciu się różnego rodzaju chorób. Naturalnie, podstawę stanowią ogólne badania, w tym badanie krwi.

Krwinki

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w tego rodzaju badaniu lekarz ogólny odnotuje jakieś nieprawidłowości może skierować nas do konkretnego specjalisty. Specjalistą od problemów typowo związanych z krwią jest hematolog. W przypadku takiej specjalizacji jak hematolog (sprawdź naszą propozycję Wrocław, Warszawa i każde inne większe miasto umożliwia wybranie wizyt zarówno prywatnie, jak i z NFZ.

Zaciekawiły Cię te wpisy? To świetnie. Wejdź w kolejną stronę i doczytaj i sprawdź inne treści. Podziel się z nami swymi komentarzami.

Hematolog zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z niedokrwistością, niedoborem immunologicznym czy nadkrzepliwością. Podstawą diagnozy przygotowywanej przez hematologa jest ocena przeprowadzonej morfologii krwi w tym analiza płytek krwi i zawartości erytrocytów i leukocytów. Dzięki temu może on wykryć anemię bądź białaczkę, dlatego tego rodzaju badania powinno się regularnie przeprowadzać w celach kontrolnych. Nawet wówczas, gdy czujemy się stale osłabieni czy zmęczeni warto zrealizować kontrolne badania krwi, żeby w razie czego móc podjąć odpowiednie środki leczenia.

Oczywiście w hematologii, tak jak w wielu innych gałęziach medycyny czas odgrywa newralgiczną rolę – na korzyść lub na niekorzyść klienta w zależności od tego jak szybko się zareaguje. Wystarczająco wcześnie wykryte odchylenia pozwolą na sprawniejsze leczenie i gwarantują większe szanse powrotu do zdrowia.

Zaburzenia związane z działaniem układu krwionośnego mogą wiązać się z trudnymi i niełatwymi do wyleczenia chorobami takimi jak nowotwory, dlatego ważne jest stosunkowo wczesne ich wykrycie. Warto również pamiętać, że wiele sytuacji takich jak wypadek i konieczność transfuzji krwi może przytrafić się każdemu, dlatego między innymi znajomość swojej grupy krwi jest w tym przypadku niezwykle ważna, ponieważ może nawet uratować życie.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię też nowa treść (https://coka.pl/uslugi-medyczne/leczenie/jaskra/) na prezentowane zagadnienie, gdyż również ma atrakcyjne informacje.

W prywatnych placówkach badanie grupy krwi można wykonać od ręki płacąc około 30-40 zł, bez skierowania i bezzwłocznie. Bezpłatnie badania tego typu możemy zrealizować natomiast posiadając skierowanie od lekarza ogólnego przed każdą operacją, jak również w związku z zajściem w ciążę.