Skip to content

Wizyta w zakładzie fryzjerskim
Salon fryzjerski jest miejscem, gdzie także wiele lat temu przychodzili ludzie, by zadbano o ich włosy. Jest to tego typu punkt, gdzie wiele osób udaje się z przyjemnością. Czynności związane z myciem, czesaniem i modelowaniem włosów są zazwyczaj źródłem przyjemności, zwłaszcza gdy na przykład mycie głowy połączone jest z masażem. Ponadto pracownicy używają aromatycznych kosmetyków, w których znajdują się różnego typu korzystnie działające substancje, do których należy olejek arganowy.

Salon fryzjerski to miejsce, gdzie już wiele lat temu przychodzili ludzie, by zadbano o ich włosy. Jest to tego rodzaju miejsce, do którego wiele ludzi udaje się z przyjemnością. Czynności związane z myciem, czesaniem i modelowaniem włosów są w większości przypadków źródłem przyjemności, w szczególności gdy przykładowo mycie włosów łączy się masażem. Dodatkowo pracownicy używają aromatycznych kosmetyków, zawierających różnego rodzaju korzystnie działające substancje, jak na przykład olejek arganowy.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Salony fryzjerskie aktualnie coraz częściej połączone są z gabinetami kosmetycznymi lub z solarium (więcej: olejki do pielęgnacji włosów). Poza pielęgnacją włosów można tam więc również poddać się masażowi lub uzyskać efekt opalenizny w solarium. W salonach fryzjerskich używa się różnego typu niezbędnego sprzętu elektronicznego. Do najważniejszych urządzeń należą z pewnością suszarki do włosów. Mogą mieć one różny kształt oraz zróżnicowaną moc. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się prostowanie włosów, stąd w salonach prostownice do włosów są aktualnie urządzeniem wręcz niezastąpionym (naKosmetyki fryzjerskie

Prostownico-lokówka MPR-02 firmy MPM

Autor: MPM
Źródło: MPM

Preparaty, których używają fryzjerzy, są zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Czasami specjalistyczne odżywki i pozostałe środki do pielęgnacji włosów można w danym salonie fryzjerskim kupić. Niezwykle ważną grupę stanowią tu środki, służące do koloryzacji, do których należą te z serii Wella Touch. Wiele klientek zakładów fryzjerskich przychodzi tam właśnie w celu zmiany barwy włosów lub nałożenia świeżej farby, wykonania balejażu lub pasemek. Istnieje dużo rodzajów kosmetyków, wykorzystywanych do farbowania. Każdy z producentów udostępnia ponadto odmienną gamę barw swoich kosmetyków. Jedną z takich serii jest Goldwell Colorance. Nazwa ta zaskarbia sobie obecnie coraz większe grono zwolenników.

Akcesoria

W salonie fryzjerskim używa się różnorodnych specjalistycznych akcesoriów.

Zaintrygowały Cię opracowane tu wątki? Jeśli tak, to dowiedz się ponadto (https://www.dermamed.com.pl/oferta/cosmelan-i-dermamelan) dużo szczegółów na ten temat. Kierunek wskaże Ci ten link.

Do najważniejszych zalicza się te, służące do obcinania włosów. Są to więc przede wszystkim różnorodne nożyczki fryzjerskie oraz maszynki do strzyżenia. Oprócz tego ważne są także wszelkie przyrządy, wykorzystywane do czesania, a zatem różnego rodzaju grzebienie. Niezwykle charakterystyczny w tej grupie jest grzebień do pasemek, który posiada odpowiedni kształt.