Skip to content

Akcesoria w apteczce pierwszej pomocy
Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest ważny pakunek, który umie uratować życie i który należy bezwarunkowo posiadać. Nie istotne, czy jesteś całkowicie zdrowym gościem, czy chorujesz na ciężkie schorzenia, taki zestaw ma znajdować się w twoim lokum. W sytuacji, gdy nie orientujesz się jak wypełnić apteczkę, poszukaj informacji w internecie, kup gotowy zestaw bądź zapytaj lekarza.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest ważny przedmiot, który może uratować człowieka i który trzeba bezwzględnie posiadać. Nie istotne, czy jesteś zupełnie zdrowym gościem, czy cierpisz na ciężkie choroby, taki przedmiot musi znajdować się w twoim mieszkaniu. Jeśli nie masz pojęcia jak wypełnić apteczkę, posurfuj w internecie, zamów gotowy pakiet albo zapytaj aptekarza.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

O ile jesteś właścicielem auta, nie zapominaj, że prawo wymaga, by w twoim samochodzie zawsze była apteczka pierwszej pomocy. Zważ, że tu nie chodzi o przestrzeganie prawa, a o życie człowieka.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link (https://www.rehafit.org/) a poznasz znacznie więcej informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Poszukaj trochę w internecie, by znaleźć przedmioty, które muszą w niej być. Na pewno ma tam być dużo różnych typów opasek elastycznych, jałowe gazy, maseczka ochronna oraz coś ostrego. Z pewnością nie powinno tam być miejsca na zbędne przedmioty, jak np. lusterka laryngologiczne. Nie wolno tam wsadzać też żadnych przedmiotów, które są wykonane ze szkła, gdyż mogą one szybko się rozbić podczas kolizji.

Mądrze jest zapisać się na krótki kurs z udzielania pierwszej pomocy. Sama obecność apteczki w pojeździe nic nie da – ktoś musi potrafić się posługiwać tymi wszystkimi przedmiotami. Poświęć te kilka chwil swojego wolnego czasu i poznaj czynności, które potem mogą ocalić komuś największy dar, jaki może dostać człowiek – życie.

Osoby, które cierpią na kłopoty z krwiobiegiem, powinny sobie sprawić komfortowy ciśnieniomierz w sklepie

To bezdyskusyjne, że częste kontrolowanie stanu ciśnienia krwionośnego jest fundamentalną sprawą. Niestety, większość oferowanych na naszym rynku tradycyjnych urządzeń do mierzenia ciśnienia jest niepraktyczna dla przeciętnego użytkownika. Najbardziej dotyczy to ludzi starszych, który nie umieją sobie dać rady z takimi aparatami. Dlatego rozsądnie jest nabyć nowoczesny ciśnieniomierz nadgarstkowy.
Źródło: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy