Skip to content

Wraz z nami starzeją się nasze oczy – Najnowszej generacji sposoby leczenia, efektywnie hamują osłabianie wzroku
Swoją świetność wzrok uzyskuje w 20 roku życia. Inne zaburzenia nabywamy przez wpływ warunków środowiskowych. Zalążki starczowzroczności, czyli pogorszenia ostrości postrzegania poprzez stwardnienie siatkówki, rozpoczynają się po 40 roku życia. Dużo chorób oczu można już zaklasyfikować do społecznych, bardzo często wiążą się ze sposobem życia, jaki prowadzimy.

Swoją świetność zmysł wzroku ma w 20 roku życia. Inne choroby nabywamy poprzez oddziaływanie warunków środowiskowych. Początki starczowzroczności, tzn. osłabienia ostrości widzenia poprzez stwardnienie siatkówki, pojawiają się po czterdziestce. Sporo chorób oczu można już zaliczyć do cywilizacyjnych, bardzo często są związane ze sposobem życia, jaki prowadzimy.

Trzeba też pamiętać , że oczy, określane przez poetów zwierciadłem duszy, nie tylko odzwierciedlają nasze uczucia, ale i same na nie mocno reagują. Innymi słowy – są tak samo narażone na stres, jak pozostałe organy naszego ciała. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie dobrze oddziałuje na naszą percepcję. A jakie są tego skutki dla naszego wzroku?

Zaćma – choroba utrudniająca życie!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dalekowzroczność lub krótkowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra . Zaćma starcza jest coraz częstszą chorobą oczu, powodującą powolne osłabianie widzenia. Schorzenie to nie boli a jedynym jej objawem jest powolne i łagodne osłabianie się percepcji. Obraz robi się rozmyty, pojawiają się zakłócenia widzenia kolorów.

Obecnie stosuje się innowacyjne sposoby usuwania zmętnienia soczewki – http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-dwutygodniowe – Najnowocześniejsze usuwanie katarakty oparte jest na bezinwazyjnej metodzie przy zastosowaniu urządzenia laserowego. Fakoemulsyfikacja nie wymaga stosowania igły i szwów, umożliwia pozbycie się zmętnienia soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/acuvue), na każdym jej etapie.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Po krótkim czasie od operacji pacjent może wyjść do domu. Gdy tylko zauważymy, że z naszym wzrokiem dzieje się coś złego, powinniśmy szybko zarejestrować się na wizytę do lekarza chorób oczu. Najnowszej generacji metody leczenia, efektywnie hamują pogarszanie się wzroku.

Obok zmętnienia soczewki wysoce groźną i jedną z bardzo często występujących chorób naszych oczu jest jaskra. Nie leczona jaskra grozi utratą wzroku. Leczenie jaskry, obejmuje przede wszystkim stosowanie medykamentów zbijających ciśnienie wewnątrz gałkowe a także medykamentów odżywiających nerwy wzrokowe. Czasem konieczne jest leczenie operacyjne jaskry, którego celem jest wstrzymanie choroby.