Skip to content

Współczesne korekcje wad wzroku. Skuteczne sposoby.
Przy poważnej wadzie wzroku lub takiej, jaka bardzo przeszkadza np. w pracy, dobrze jest pomyśleć o korekcji wzroku. O zakwalifikowaniu danego chorego do zabiegu decyduje lekarz specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Bywa, że kwalifikacji dokonują lekarze, jacy sami nie robią laserowych korekt, więc diagnozę warto jeszcze potwierdzić. W jaki sposób przygotować się do zabiegu i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Kiedy borykamy się z poważną wadą wzroku lub taką, jaka mocno przeszkadza na przykład w pracy, warto pomyśleć o korekcji wzroku. O zakwalifikowaniu określonego chorego do zabiegu decyduje lekarz specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Bywa, iż kwalifikację przeprowadzają lekarze, jacy sami nie robią korekt, dlatego kwalifikację dobrze jest jeszcze potwierdzić. Jak się przygotować do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiste, że w pierwszej kolejności powinniśmy omówić nasz problem z lekarzem. Upewnienie się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań oraz aktualne badania ogólnego stanu zdrowia to bardzo ważna kwestia. Przygotowanie się do zabiegu nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych obostrzeń, stosowania diety itp., ponieważ pacjenci nie są usypiani – przy zabiegu nie jest wymagana obecność anestezjologa. Do oka pacjenta wkrapiane są leki znieczulające, jakie sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Pacjent operowany jest na leżąco.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/) zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Głowa pacjenta musi być umieszczona na specjalnej podkładce zabezpieczającej poruszanie się, a powieki zabezpiecza się przed mruganiem. Zabieg odbywa się w sali zabiegowej która posiada laser. Zabieg trwa około kwadransa, ale czas samego laserowania to jedynie kilkanaście sekund. Nad właściwym przebiegiem zabiegu czuwa też zbiór kamer i mikroskopów. Pacjent około godzinę po zabiegu może wrócić z kliniki. W szpitalach, w jakich przeprowadzana jest laserowa korekcja wzroku, dobrze szybciej rozeznać się w kosztach i sposobach korekcji. Musimy mieć komplet informacji i mieć poczucie, że wszystko dzieje się bardzo profesjonalnie i szybko oraz iż personel dokładnie odpowiada na nasze pytania. Naturalnie, trzeba z pewnością dopytać, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i czy cena ta jest zależna od wady.

oczy zielone

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po skończonym zabiegu typu laserowa korekcja wzroku, szkła, szmatki, soczewki, płyny, pudełka i wszystkie tego typu zabiegi higieniczne będą należały do odległej przeszłości. Należy tylko stosować się do wszystkich zaleceń, żeby cieszyć się świetnym wzrokiem przez długie lata po zabiegu.