Skip to content

Wybieramy meble do pokoju potomka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju panienek?
Meblując pokój malucha musisz przegłosować pomiędzy meblami schematycznymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, które służą jednocześnie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie są tendencje w projektowaniu sprzętów do pomieszczenia dziecinnego.

Urządzając pokój dziecka musisz wybrać pomiędzy meblami tradycyjnymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, jakie służą w tym samym czasie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie istnieją tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecięcego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat ulepszane są konstrukcje “kombajnów”, czyli łączenie w jednym, rozbudowanym meblu funkcji spania, pracy i magazynowania rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego pozostaje wolną powierzchnią do przyjemności.

Przejdź na naszą stronę. Znajdziesz tam każdego dnia wyłącznie kompleksowy tekst (https://www.projektoskop.pl/pokoj-dzieciecy/). Precyzyjne informacje zapewne przypadną Ci do gustu.

W meblach tych z reguły połączone jest jasne drewno z barwnym laminatem plus akcentami z satynowanego aluminium. Tego typu zestawy mebli dla dzieci są szalenie funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – decyduje się na fabrykację omawianych artykułów. Cieszą się one niezmiernie dużą modą. W kategorii mebli rutynowych stylizacja wyposażenia pokoi dla dzieci wybierana jest w zależności od płci malucha. Kiedy chodzi o meble do pokoju dziewczynki, bezspornie fabrykanci stawiają na stereotypowo kobiece akcenty: niedźwiedzie, laleczki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Styl romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt i pokoje dla niemowląt, aranżowane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier albo eklektycznym. Pomieszczenia dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z akcentami safari (mocne drewno, juchtowa skóra, proste płótno) bądź elementami żeglarskimi (źródło artykułu). Wszelkiego gatunku mahoniowe meble z błyszczącymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka kratkowana albo pasy granatowo-białe oraz czerwono-białe cieszą się dużą popularnością. Wszystkie meble dla dzieci mają w sobie czar i przykuwają uwagę nawet ludzi dojrzałych. Dobrze jest więc namyślić się przed wyborem tego rodzaju sprzętu, albowiem posłuży on zapewne przez dłuższy czas.

Urządzenie domu lub mieszkania musi być komfortowe i pewne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych materiałów. Produkowane współcześnie meble dla dzieci (więcej informacji) właśnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr absorbowanego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*