Skip to content

Niełatwe chwile w naszym życiu a depresja jesienna
Znanych jest dużo sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z niskimi temperaturami na zewnątrz. Jesień i zima nie muszą być powodem naszego obniżonego nastroju, lecz depresja jesienna pojawia się niezwykle często. Jak jej zapobiec? Możliwości jest sporo, jednak najistotniejsze jest odnalezienie swego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swą technikę radzenia sobie w trudniejszych momentach, by cieszyć się i tryskać humorem przez cały czas.

Znanych jest wiele sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z niskimi temperaturami na dworze. Jesień lub zima nie muszą być powodem naszego niedobrego nastroju, ale depresja jesienna pojawia się niezwykle często. Jak jej zapobiegać? Opcji jest dużo, lecz najistotniejsze jest znalezienie swojego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swą technikę radzenia sobie w trudniejszych momentach, by cieszyć się i tryskać humorem przez cały czas.

depresja człowieka

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Depresja (www.psychologkrakowski.pl) zimowa a techniki radzenia sobie

Posiadanie swojej pasji i ciekawego zajęcia na co dzień pozwala wielu osobom na to, aby ominęła ich znienawidzona depresja zimowa. Możliwości ucieczki przed obniżonym nastrojem są niezwykle duże, jeśli mamy zajęty czas, mamy z kim o tym rozmawiać oraz jesteśmy silni psychicznie. Każdy z nas ma szanse w krótkim czasie nauczyć się tej mocy, wystarczy chcieć oraz ćwiczyć. Umiejętności, które drzemią w każdym z nas, są bezgraniczne. Warto więc nauczyć się z nich czerpać. Jesienna chandra – jak sobie pomagać?

Depresja jesienna może dopadać zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nie jest tak, że nie ma na nią rady. Czasem warto sięgać po proste rozwiązanie, np. zjedzenie kawałka czekolady, by dodać sobie energii oraz endorfin, pójść na siłownię lub basen, aby wyzbyć się złej energii oraz połączyć przyjemne z pożytecznym. Ile głów, tyle idei. Dobrą koncepcją jest także rozmowa z bliską nam osobą, spotkanie z rodziną oraz wynalezienie inspirującego zajęcia każdego dnia.

Gorszy nastrój lub chandra – możemy sobie w łatwy sposób poradzić

Nie musimy robić wiele, aby poprawić nastrój. Czy aby na pewno we wszystkich przypadkach? Niektórych dotyka przypadłość taka jak depresja depresja – zajrzyj na nasz serwis www.psycholog-wroclaw.com/oferta/leczenie-depresji -. Wówczas niezwykle wskazane jest, by w jak najkrótszym czasie udać się do eksperta, który wskaże kolejny krok. Radzenie sobie w trudnych chwilach zna wiele sposobów. Najistotniejsze jednak jest to, aby określona metoda pasowała właśnie nam, gdy to my cierpimy. Bezkresne możliwości związane z właściwie dobraną terapią zdziałają cuda! Przeczytaj więcej.