Skip to content

Wykorzystuj tylko dobre kosmetyki, by nie drażnić skóry i być pewnym przyjemnego efektu
Golenie bywa czynnością nieodłącznie towarzyszącą panom w każdym wieku. Bez znaczenia czy ma się mocny zarost czy lekki, trzeba dbać o przyjemną w dotyku skórę, by być zadbanym i prezentować się doprawdy elegancko. Do golenia wykorzystuje się przeróżne akcesoria, jak również środki kosmetyczne. Należy wybrać preparaty, jakie zapewnią idealne warunki pozbywania się zarostu, jak również będą przyjazne dla cery.

Golenie bywa czynnością nieodłącznie towarzyszącą panom w każdym wieku. Bez znaczenia czy posiada się silny zarost czy lekki, trzeba dbać o gładką skórę, aby być zadbanym i prezentować się naprawdę elegancko. Do golenia stosuje się różne akcesoria, a także kosmetyki. Należy dobrać preparaty, jakie zagwarantują najlepsze możliwości pozbywania się owłosienia, jak również będą przyjazne dla skóry.

Golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Wygodne warunki golenia

Jakiś czas temu atrybutem niezbędnym przy goleniu okazywała się brzytwa lub maszynka wyposażona w żyletkę.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny wpis – a tam interesująca treść (https://defence24.pl/sily-zbrojne/niemieckie-patrioty-w-polsce-szybkie-zwiekszenie-bezpieczenstwa) na podobny temat. Przejrzyj go obowiązkowo i życzymy miłej lektury.

Dzisiaj usuwanie zarostu jest znacznie dogodniejsze i bardziej bezpieczne, do swej dyspozycji mężczyźni mają cały szereg maszynek jednorazowych i golarek elektrycznych. Na regałach sklepów kosmetycznych znajdują się również wspaniałe kosmetyki stworzone specjalnie z przeznaczeniem do golenia. Ich zadaniem jest ułatwić usuwanie zarostu, zmiękczyć włos, jak też zapewnić lepszy poślizg golarce. Mają one także pozostawić skórę gładką, odświeżoną i bez podrażnień. Pośród kosmetyków tego rodzaju pojawiają się: pianka do golenia, różnorodne żele, jak też kremy łagodzące podrażnienia. Więcej na .

Co wybrać: piankę czy żel do golenia?

Bogaty katalog preparatów kosmetycznych do golenia powoduje, że panom coraz trudniej wybrać ten jeden konkretny środek. Na regałach sklepów kosmetycznych znajdziemy w równym stopniu pianki do golenia, jak i żele. Różnią się one recepturą, zapachem, jak również uczuciem, jakie zostawiają na twarzy. Zobacz także .

Każdy mężczyzna musi dopasować środek do golenia wedle swoich osobistych upodobań, jak też reakcji swej skóry na jego wpływ. Niektórzy panowie mają tak wrażliwą skórę, że po każdym zetknięciu z golarką jest ona mocno podrażniona. Powinni oni wybierać kosmetyki łagodzące podrażnienia, na przykład żel chłodzący.

Czasem ważnym argumentem jest cena

Każdy z nas pragnie nabywać artykuły niedrogie, ale jednocześnie odznaczające się świetną jakością. Jeżeli chodzi o produkty takie jak żel czy pianka do golenia cena bywa naprawdę zróżnicowana. Kosztowne okazują się kosmetyki znanych marek, przykładowo opierające się na zapachu drogich perfum. Tańsze będą wyroby krajowych firm, jak też wielu znanych marek. Czasem cena nie okazuje się wyznacznikiem najlepszej jakości, zatem w kwestii doboru kosmetyków do golenia najlepiej jest zaufać swojej własnej skórze i jej odczuciom. Więcej na .