Skip to content

Piękne loki i właściwa kondycja cery, istotnym walorem kobiecej urody.
Na niewłaściwy wygląd włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej ostre zabiegi poprawiające urodę. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Gdy loki stają się przesuszone, kruche a także podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Na niewłaściwy stan struktury włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej ostre środki poprawiające urodę. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle wystawiane na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kiedy loki stają się suche, kruche oraz skłonne do wypadania, odpowiednim sposobem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie zaskakuje zatem fakt, iż produkty przeznaczone do tego celu stają się niezwykle prężnie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki do pielęgnacji proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle popularną, z przyjemnością wykorzystywaną formę preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo zastosować. Tak jak tu: .

W sytuacji mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na kilka chwil, a potem spłukuje. Zimą trzeba poszukać kremów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną esencją promieniochronną. Promienie słoneczne działają na naszą cerę przez cały rok. Porą zimową słonko działa niezwykle intensywnie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej danych na prezentowany wątek – doskonale się składa, ponieważ jest już pełna informacja (http://www.stomatologiacichon.pl/rtg-zebow-rentgen/), którą można zobaczyć tu.

Powinnyśmy więc pamiętać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Również podczas spacerów czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej cery kremem z ochroną UV.

Trzeba nabyć preparat z wysokim filtrem, dlatego, że słońce wysoko na stokach działa z dużą intensywnością. Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Korporacje kosmetyki specjalistycznej, pomyślały o paniach, dla których uroda jest ważna ale mają mało czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest uzyskanie prędkich i namacalnych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: spójrz tu.

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Ciekawym pomysłem są również rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, ładny zapach. Jeśli mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, warto dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.