Skip to content

Wyprawka dla dziecka
Każda mama, która po raz pierwszy przeżywa macierzyństwo z zadowoleniem kupuje różne pomoce „techniczne” ułatwiające pierwsze karmienia.

Każda mama, po urodzeniu maluszka z zadowoleniem kupuje różne pomoce „techniczne” ułatwiające pierwsze karmienia.

Naturalnie, po pewnym czasie mamy wypracowują sobie własną technikę karmienia, ale w pierwszych dniach życia dziecka, szczególnie pożytecznym narzędziem przy przystawianiu dziecka do piersi może stać się specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, zwana zazwyczaj fasolką. Proces karmienia w niewygodnej pozycji potrafi nie tylko wywołać złe samopoczucie u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, iż malec będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które mogą spowodować kolkę.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się istotnym gadżetem, który wskazane jest zakupić już przed porodem. Wówczas może być wykorzystywana przez ciężarną do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu czy chwili relaksu. Poduszki do karmienia dbają o odpowiednie ułożenie ciała pociechy zarówno podczas ssania piersi, jak i odpoczynku, odciążają kręgosłup mamy. Dodatkowo mogą być również wykorzystywane jako zabezpieczenie dziecka w czasie drzemki. Akcję „usypianie”, jeśli o niej wspominamy – dobrze jest zacząć na pół godziny przed udaniem się do kąpieli. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z odkurzacza oraz zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te słowa opiekunowie muszą wziąć sobie do serca i stosować w trakcie kąpieli, zważywszy na fakt, iż od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka dla dziecka Cebababy musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Barwy, gabaryty uzależnione są wyłącznie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Czas kąpieli zagwarantuje noworodkom spokojne sny. A mama z tatą, by usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego maluszka mogą zdecydować się na zakup niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – aby umożliwić rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na odpoczynek podczas, kiedy ich niemowlę słodko śpi, powstało to niepozorne, acz niesamowicie pożyteczne urządzenie.

Więcej na