Skip to content

Z jakich przyczyn bardzo długo czekamy i tym samym odkładamy na potem wizytę u dentysty albo u chirurga szczękowo-twarzowego
Powody, dla których musimy zamówić wizytę u dentysty, są najczęściej dość poważne. W końcu rzeczona wizyta jest odkładana na później w nadziei, że objawy choroby miną bezpowrotnie, ale, jak powszechnie wiadomo, takie przeświadczenie bywa zwodnicze. Tymczasem jeśli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest duża szansa, że konkretne schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długim leczeniu.

Powody, dla których musimy zarezerwować wizytę u dentysty, są najczęściej dość poważne. W końcu ta wizyta jest odkładana na później w nadziei, że dolegliwości miną bezpowrotnie, lecz, jak powszechnie wiadomo, takie przeświadczenie bywa ułudne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest całkiem spora szansa, że dane schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długim leczeniu.


Może Cię zainteresować:

Wizyta u dentysty

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość możliwych oszczędności jednakże w zdecydowanej większości przypadków raczej nas nie przekonuje. Tak czy siak, problem tkwi nieco głębiej niż skłoni bylibyśmy twierdzić. Wyraz dentysta (sprawdź naszą propozycję) potrafi wzbudzić uczucie wielkiego strachu nawet u nieustraszonych siłaczy.

Sęk w tym, że nasza, właściwie niczym nieuzasadniona, obawa bywa po części uwarunkowana psychologicznie. Zwłaszcza przedstawiciele starszego pokolenia, czyli osoby po siedemdziesiątce czy sześćdziesiątce pamiętają czasy, kiedy stomatolog nie posiadapacjent (polecamy implanty kraków)narzędzi, sprzętów czy środków, jakimi współcześnie dysponuje chirurg twarzowy lub protetyk. Stąd też wynika niechęć do wizyt w gabinecie.

Ta antypatia bywa przekazywana dalej, jeżeli nie w genach, to w powszednich rozmowach przy familijnym stole. Natomiast psychologowie będą również mieć na ten temat coś do przekazania. Dentysta to doktor nauk medycznych, który leczy zęby, a te, jak dobrze wiemy, znajdują się w górnej partii naszego ciała. I jako ludzie bardzo nie lubimy, kiedy rzeczone części ciała są poddawane np. zabiegom usuwania próchnicy. Podobnie zresztą sprawa się ma w przypadku leczenia okulistycznego. Kontynuując rozważania należy stwierdzić, że wizyta w gabinecie dentystycznym zawsze będzie się kojarzyć z mniejszym albo większym dyskomfortem.

Stomatolog

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com
Odczucie bólu udało się co prawda właściwie w całości wyeliminować – nowoczesne środki przeciwbólowe zupełnie go uśmierzają, lecz doznania i tak pozostały mało przyjemne. A to już bywa związane np. z charakterystycznymi dźwiękami, które wydają maszyny będące wyposażeniem gabinetu. Stukoty, jakie daje się słyszeć w czasie wykonywanych zabiegów pozostają również mało miłe dla ucha.

Z racji tego że wizyta w gabinecie dentystycznym owiana jest złą sławą, każdy stomatolog winien być także doskonałym psychologiem. Jeżeli taki lekarz będzie umiał opowiadać kawały lub jeszcze w inny sposób relaksować pacjentów, to może on liczyć na całkiem sporą klientelę. Przecież każdy woli, kiedy takie nieprzyjemne zabiegi odbywają się w takiej przyjaznej atmosferze. Zresztą chyba każdy słyszał opowiadania o dentyście, który umie nie tylko sprawnie wyrwać ząb mądrości, lecz także sprawić, żeby pacjent pozytywnie zapamiętał taki zabieg – porównaj leczenie kanałowe mikroskopowe.