Skip to content

Czas na wizytę czyli profilaktyka ginekologiczna
Każda właścicielka samochodu musi liczyć się tym, iż od czasu do czasu należy oddać go do warsztatu, w celu zrobienia przeglądu technicznego. Robimy te przeglądy na ogół częściej niż wymaga tego prawo, ponieważ odpowiedzialnie podchodzimy do tematu i wiemy, że od stanu samochodu zależy nie tylko komfort jazdy, ale i życie nasze i naszych bliskich. W przypadku zdrowia sytuacja przedstawia się podobnie. W związku z tym konieczna jest systematyczna kontrola organizmu.

Każda właścicielka samochodu musi liczyć się tym, że od czasu do czasu należy oddać ”cztery kółka” do warsztatu, w celu przeprowadzenia stanu technicznego. Robimy te przeglądy na ogół częściej niż oczekuje tego prawo, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż od stanu samochodu zależy nie tylko wygodna podróż, ale i życie nasze i naszych bliskich. W przypadku zdrowia sytuacja przedstawia się podobnie. Z tego względu konieczna jest systematyczna kontrola organizmu.

gabinet ginekologiczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wyborem ginekologa nie zaszkodzi zasięgnąć opinii jego pacjentek. Najlepiej, by były to kobiety, wiarygodne – mama, siostra, koleżanka z pracy. Zasadnicze pytanie: państwowo czy prywatnie? Powodem dla którego decydujemy się na pierwszą możliwość, są darmowe wizyty. Mimo to, wizyty w placówkach publicznych to także potrzeba dostosowania się pacjentki do wyznaczonych godzin pracy oraz podporządkowanie się wyznaczonym terminom wizyt. Dlatego właśnie, dużo pacjentek, aby uniknąć kolejek do specjalistów czy długiego czekania na wizytę, decyduje się na prywatny gabinet krakowskiego ginekologa. Elastyczne godziny przyjęć oraz zazwyczaj odpowiednie wyposażenie gabinetu to powody dla których pacjentki odwiedzają prywatne gabinety.

Dla wielu kobiet, świadomość obnażenia się przed obcym mężczyzną jest na tyle nieprzyjemna, że zasadniczo odrzucają oferty lekarzy płci męskiej. Pozostała część kobiet twierdzi, że kobiety są zwykle bardziej skłonne do ocen i nawet, jeżeli nie jest to zgodne z prawdą, już sama świadomość owej ewentualności stresuje je podczas wizyty. Mimo wszystko – płeć lekarza nie powinna być uzasadnieniem przy tego rodzaju wyborze.

Spodobał Ci się przeczytany artykuł? Jeżeli tak, to na pewno usatysfakcjonuje Cię też kompleksowy raport (http://apteczka-madrali.pl/94-witaminy-adek), który opracowaliśmy w linku pod spodem.

Podstawowym kryterium powinno być wykształcenie i doświadczenie lekarza.

Organizm często nie wysyła nam jasnych sygnałów alarmowych lub wysyła sygnały sprzeczne, które są przez nas lekceważone. Ciężkie schorzenia niestety bywa iż nie dają konkretnych objawów. Kiedy te symptomy utrudniają funkcjonowanie, wymagane jest leczenie (wyszukaj specjalistę w serwisie o wiele bardziej złożone i nie zawsze kończy się ono pomyślnie. Badania profilaktyczne są więc niezwykle ważne, gdyż dają możliwość zweryfikowania stanu zdrowia.