Skip to content

Za pomocą czego zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny?
Każdy rehabilitant na pytanie jak dbać o zdrowie?, bez chwili wahania wymieni dwa zalecenia: dużo się ruszać oraz zdrowo odżywiać. Ale co to znaczy „dużo się ruszać”?

Zalecana ilość aktywności ruchowej to 30 do 60 minut ruchu co dzień. Trening biegowy czy rower nie są jedynymi formami aktywności ruchowej dla człowieka który chciałaby żyć zdrowo i długo. W grę wchodzi także chodzenie z kijami, wspinaczka czy gimnastyka.

Każdy lekarz na zapytanie jak dbać o zdrowie?, bez chwili zastanowienia wymieni 2 czynniki: dużo się ruszać oraz racjonalnie odżywiać. Ale co to znaczy „dużo się ruszać”?

Zalecana ilość ćwiczeń fizycznych to 30 do 60 minut sportu co dzień. Bieganie czy rower to nie jedyne formy aktywności ruchowej dla człowieka który pragnie prowadzić zdrowy tryb życia. Można również popływać, uprawiać gimnastykę albo wspinaczkę.

suplementy dla maratończyków

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy wybierze coś w sam raz dla siebie. Najlepiej by w swojej aktywności fizycznej starać się uprawiać zróżnicowane dyscypliny sportowe. Okazuje się, że najlepsze jest przeplatanie ze sobą różnorodnych typów aktywności. I tak przykładowo: trzy dni w ciągu tygodnia można pobiegać, dwa dni np. gimnastykować się w dowolny sposób a resztę tygodnia pozostawić na odpoczynek mięśni.

lekarstwa

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei racjonalne odżywianie polega na spożywaniu urozmaiconego pokarmu, zjadaniu niewielkich posiłków, acz często, tzn. 4 – 5 posiłków w ciągu dnia. Pamiętajmy także o jedzeniu śniadania, albowiem jest ono najważniejszym daniem ze wszystkich, a przerwy między poszczególnymi posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godz.. Podstawowy pokarm powinny stanowić produkty z pełnego przemiału a także grubo mielone kasze. W codziennej diecie nie może zabraknąć warzyw jak też (na deser owoców), mleka i jego przetworów oraz chudego mięsa i ryb. Niezwykle ważnym również jest też wypijanie odpowiedniej ilości wody, t.j. ok. 2 litrów codziennie.

Jeśli zajdzie taka konieczność, możemy sięgnąć po suplementację. W aptece możemy znaleźć niemałą liczbę przeróżnych suplementów (na przykład takie jak: ), które to mogą wspomóc nowoczesne leczenie, czy mogą zapobiec rozwojowi pewnych chorób. Mimo iż często są to środki wydawane bez recepty, warto zasięgnąć porady lekarza lub też farmaceuty zanim je zastosujemy.

Zdarza się czasem, że nie przełknie np.: zielonej herbaty, czosnku czy drożdży. Niezastąpione są wówczas pastylki zawierające te wszystkie cudowne własności naturalnych składników. apteka (o oxalin)