Skip to content

Zakupoholizm sposobem na zły dzień?
Chorobliwe zakupy mogą mieć nie najgorsze efekty: nowe buty albo sukienka. To jednak łączy się z pustym portfelem, a także z nieprzyjemną przyjaźnią z kredytem. Można się z tego wyleczyć, bo to rzeczywiście groźna choroba.

Chorobliwe zakupy mimo wszystko mają miłe efekty: nowe ubrania albo sprzęty domowe. To jednak łączy się z pustką w portfelu, a również z niewdzięczną przyjaźnią z kartą z limitem. Można się zacząć leczyć, bo to naprawdę groźna przypadłość.

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Szpilki na poprawę humoru to dosyć klasyczne kobiece działanie. Jednak lekarz nazwałby to objawem oniomanii. To normalne, że zakupy obuwnicze i czułe spojrzenia na sukienki damskie niosą ze sobą rozkosz. Kłopot tak naprawdę może pojawić się, jeśli sprawy zaczynają mocno komplikować.

Uzależnienie od zakupów uwielbiają przede wszystkim proces kupowania, a to, co zdobywają nie jest istotne. Kupują nie zawsze dla siebie, zdarza się, że mamom-zakupoholiczkom jedyną przyjemność daje odzież dziecięca. Kupują bez opanowania bluzki, sukienki, spodenki dla swoich pociech. Zakupy dla siebie natomiast bardzo często robią od niechcenia, dla czystej idei, po powrocie do domu chowając je na dno szafy.

Antydepresant?

Nałóg zakupów jest dosyć młodą chorobą i głównie dotyka kobiety, zwłaszcza te, które mają skłonność do stanów depresyjnych. Wizyta w sklepu jest lekarstwem na smutki i metodą relaksu. Kłopoty spowodowane nieustającym zakupami leczą np. nowe sandały damskie lub „wymarzona” torebka. Zakupy są niezbędne do życia.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Długi, kłamstwa…

Niektórzy nie traktują poważnie tego stanu, podejrzewając, że to element wspólny pań. Jednak z pozoru nieistotne objawy mogą przypominać jak na przykład aUzależnienie (więcej na stronie)ależnienie powoduje, że kobiety zaciągają coraz większe długi, ponieważ zakupy wymagają pożyczki. Zatajają też swoje wizyty w sklepach i łupy. To natomiast powoduje pogłębianie się depresji. Terapia u psychiatry jest nieuniknione.

Mężczyźni zakupoholicy

Płeć męska jest odporniejsza na zakupy, ale nie zawsze. Mężczyźni potrafią kupować chorobliwie odzież i buty męskie, ale raczej mogą się uzależnić od sprzętów elektronicznych i dodatkowych akcesoriów, a także elementy samochodowe. Wszystko może zależeć od zdolności finansowych, ale mogą zdarzyć się też przykłady nałogowego kupowania domów z basenem.

Spójrz nie wyłącznie na ten wpis, ale też na komentarze z serwisu (https://ochota.centrumdemed.pl/ceny-implanty/). Możliwe, że pewne z nich zainteresują Cię tak mocno, że zapragniesz stworzyć swoją opinię.

Mężczyzna zakupoholik też powinien wyleczyć się ze swojej manii.