Skip to content

Zamierzasz mieć dziecko? Dowiedz się, jakie badania można wykonać przed i w czasie ciąży
Większość małżeństw podchodzi do planowania dzieci niezwykle rozsądnie. Nieraz początkowo starają się o dobre mieszkanie albo dom i realizują się w karierze, by zapewnić jak najlepsze warunki życia dla swojego maleństwa. Chcą również skontrolować, w jakiej są kondycji, zatem też podczas ciąży decydują się na wykonywanie badań pozwalających dowiedzieć się czy ze szkrabem wszystko jest jak powinno być.

Większość małżeństw podchodzi do planowania dzieci nad wyraz roztropnie. Często początkowo starają się o dobre mieszkanie albo dom oraz realizują się w karierze, aby zagwarantować jak najlepsze warunki życia dla swojego maleństwa. Chcą również zweryfikować, jaką mają kondycję, dlatego też w trakcie ciąży decydują się na wykonywanie badań umożliwiających dowiedzieć się czy z bobasem wszystko jest jak powinno być.

ciąża

Autor: Yohann Legrand
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie badania można wybrać?W pierwszej kolejności jest to badanie nasienia, które ma na celu sprawdzenie, jaka jest jakość spermy, a dokładnie szybkość i ilość znajdujących się w niej plemników. Pobranie nasienia potrzebuje spełnienia określonych wymogów, a jednym z najważniejszych jest wstrzemięźliwość seksualna na 7 dni przed badaniem, ale nie więcej . Dla wielu panów może się to wydawać bardzo krępujące, ponieważ będą musieli oddać do kliniki nasienie otrzymane z masturbacji. Jednakże niniejsze badanie może nam zapewnić wiele wartościowych informacji, w szczególności gdy para ma problemy z zajściem w ciążę, dlatego powinniśmy mu się poddać. O czym jeszcze należy pamiętać przed badaniem? Próbkę nasienia można przekazać maksymalnie w ciągu godziny – miej to na względzie, jeżeli mieszkasz daleko od placówki medycznej. W związku z powyższym dobrze byłoby oddać nasienie na miejscu. Trzeba również wiedzieć, że antybiotykoterapia może zmienić wyniki badania, więc musimy zaczekać 2 tyg. od ich brania. Badaniom, jakim dobrze jest się poddać podczas ciąży są badania prenatalne NFZ (wiecej na ). Szczególnie polecane są paniom, jakie zaszły w ciążę po ukończeniu trzydziestego piątego roku życia, ponieważ wtedy znacznie powiększa się ryzyko wystąpienia wad u płodu. Odznacza się badania (inne wątki tutaj) nieinwazyjne oraz badania nieinwazyjne. Pierwszy rodzaj to badania USG i badania krwi, jakie nie dają 100%-owej gwarancji, ale są bezpieczne dla dziecka. Badania inwazyjne bowiem narzucają konieczność nakłucia powłok brzusznych, co jest związane z możliwością wystąpienia poronienia. Z tego powodu należy je przeprowadzać wyłącznie w przypadku wyższego prawdopodobieństwa wystąpienia nieprawidłowości.Powyżebadania – informacje -ane badania to tylko niektóre z badań, jakie można przeprowadzić planując potomka albo czekając na jego narodziny. Sam wybierz, którym z nich się poddać oraz udaj się do właściwej kliniki.