Skip to content

Zamierzasz mieć dziecko? Dowiedz się, jakie badania można wykonać przed i w czasie ciąży
Większość małżeństw podchodzi do planowania potomstwa niezwykle racjonalnie. Niejednokrotnie początkowo ubiegają się o dobre mieszkanie bądź dom oraz realizują się w karierze, by zapewnić jak najlepsze warunki życia dla swojego maleństwa. Chcą również zweryfikować, jaką mają kondycję, toteż też w czasie ciąży decydują się na przeprowadzanie badań umożliwiających dowiedzieć się czy z bobasem wszystko jest jak powinno być.

Większość małżeństw podchodzi do planowania dzieci nad wyraz roztropnie. Często początkowo starają się o dobre mieszkanie albo dom oraz realizują się w karierze, aby zagwarantować jak najlepsze warunki życia dla swojego maleństwa. Chcą również zweryfikować, jaką mają kondycję, dlatego też w trakcie ciąży decydują się na wykonywanie badań umożliwiających dowiedzieć się czy z bobasem wszystko jest jak powinno być.

ciąża

Autor: Yohann Legrand
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie badania można wybrać?
W pierwszej kolejności jest to badanie nasienia, które ma na celu sprawdzenie, jaka jest jakość spermy, a dokładnie szybkość i ilość znajdujących się w niej plemników. Pobranie nasienia potrzebuje spełnienia określonych wymogów, a jednym z najważniejszych jest wstrzemięźliwość seksualna na 7 dni przed badaniem, ale nie więcej . Dla wielu panów może się to wydawać bardzo krępujące, ponieważ będą musieli oddać do kliniki nasienie otrzymane z masturbacji. Jednakże niniejsze badanie może nam zapewnić wiele wartościowych informacji, w szczególności gdy para ma problemy z zajściem w ciążę, dlatego powinniśmy mu się poddać. O czym jeszcze należy pamiętać przed badaniem? Próbkę nasienia można przekazać maksymalnie w ciągu godziny – miej to na względzie, jeżeli mieszkasz daleko od placówki medycznej. W związku z powyższym dobrze byłoby oddać nasienie na miejscu. Trzeba również wiedzieć, że antybiotykoterapia może zmienić wyniki badania, więc musimy zaczekać 2 tyg. od ich brania. Badaniom, jakim dobrze jest się poddać podczas ciąży są badania prenatalne NFZ (wiecej na ). Szczególnie polecane są paniom, jakie zaszły w ciążę po ukończeniu trzydziestego piątego roku życia, ponieważ wtedy znacznie powiększa się ryzyko wystąpienia wad u płodu. Odznacza się badania (inne wątki tutaj) nieinwazyjne oraz badania nieinwazyjne. Pierwszy rodzaj to badania – informacje – USG i badania krwi, jakie nie dają 100%-owej gwarancji, ale są bezpieczne dla dziecka. Badania inwazyjne bowiem narzucają konieczność nakłucia powłok brzusznych, co jest związane z możliwością wystąpienia poronienia. Z tego powodu należy je przeprowadzać wyłącznie w przypadku wyższego prawdopodobieństwa wystąpienia nieprawidłowości.
Powyżej wskazane badania to tylko niektóre z badań, jakie można przeprowadzić planując potomka albo czekając na jego narodziny. Sam wybierz, którym z nich się poddać oraz udaj się do właściwej kliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*