Skip to content

Dbajmy o swoje zęby
Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką, ale prawda jest taka, iż ludzie w pierwszej kolejności spoglądają na naszą twarz, a jeśli akurat coś mówimy, to pewnie że zauważają nasze zęby. Jeśli będą żółte, krzywe i popsute, to z pewnością ludzie pomyślą, iż nie umiemy o siebie zatroszczyć się, a co się z tym wiąże, może się okazać, że nie tylko będziemy posiadali problemy z zawiązywaniem nowych znajomości, lecz też i ze zdobyciem wyśnionej pracy.

Powiada się, iż dłonie są naszą wizytówką, lecz prawda jest taka, że ludzie w pierwszej kolejności spoglądają na naszą twarz, a kiedy akurat coś mówimy, to pewnie że dostrzegają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe i popsute, to bez wątpienia rozmówcy pomyślą, iż nie umiemy o siebie zadbać, a co się z tym łączy, ma szanse się okazać, że nie tylko będziemy mieli kłopoty z zawieraniem nowych przyjaźni, ale również oraz ze znalezieniem wymarzonej pracy.

dentysta

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Warto kupować pastę bez fluoru

Po pierwsze niesamowicie istotne jest to, jaką pastę stosujemy na co dzień. Kiedy jest to pasta bez fluoru, to możemy być przekonani, iż nasze zęby nie będą otrzymywały nazbyt dużej ilości tego minerału, a co się z tym łączy, iż nie będziemy oddziaływać negatywnie na ich strukturę. Oczywiście jeśli raz na jakiś czas zdarzy nam się kupić taką pastę, to nagle nam zęby nie wypadną, nie mniej trzeba pilnować, by go ona nie miała, a już na pewno nie powinno go być w pastach dla dzieci, które przecież te zęby mają jeszcze słabsze niż rodzice.

Kiedy nie mamy szansy się zadecydować, która pasta będzie dla nas najwspanialsza, to z pewnością trzeba pójść do dentysty, który na podstawie obejrzenia naszych zębów odpowie nam, w jaką pastę powinniśmy zainwestować.

Pasta do zębów

Autor: Christopher Alpizar Gaviria
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć takie szczoteczki

Nie ma znaczenia jak niesamowitej oraz kosztownej szczoteczki do zębów używamy, nie jest ona wstanie dojść w każde zakamarki pomiędzy naszymi zębami. Czasem próbujemy ratować się nicią dentystyczną, lecz na pewno skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe. Nie drażnią dziąseł, nie zniszczą zębów, a jednocześnie są na tyle niewielkie, że mamy gwarancję że dojdą w każdą przestrzeń, do której nie dojdzie znaczniejsza szczoteczka.

Zaciekawiły Cię nasze wątki? To rewelacyjnie. Przekieruj się na nową stronę i doczytaj więcej (http://polmedico.pl/oferta/periodontologia/) zamieszczone informacje. Podziel się z autorami swymi komentarzami.

Dodatkowo w takie szczoteczki muszą się także okupić osoby, które noszą stały aparat na zęby, bo dzięki nim z łatwością oczyszczą powierzchnię zębów (dobry stomatolog warszawa bielany) przy aparacie.

Warto mieć zdrowe zęby

Im bardziej będziemy dbali o własne zęby, tym większa jest szansa, iż będziemy mieli szanse się nimi bardzo długo cieszyć, a co się z tym wiąże, że rzadziej będziemy nachodzić dentystę. Kwota sprawunku odpowiednich do tego akcesoriów z pewnością nie jest wielki, szczególnie jeżeli przyrówna się go z kosztem jaki odczujemy na wizyty u stomatologa, lub na zrobienie sztucznej protezy, gdy wszystkie nasze zęby już wypadną, ponieważ nie będziemy o nie dość właściwie dbać.