Skip to content

Zmagasz się z chorobą lub bolesnym urazem? By powrócić do formy konieczna okaże się rehabilitacja
Nieważne czy człowiek cierpi na ciężką chorobę, czy okazuje się ofiarą wypadku – ważne bywa, aby mógł powrócić do optymalnej kondycji. Nad przebiegiem leczenia pieczę trzyma specjalista, ordynując dodatkowe badania oraz leki farmakologiczne. W niektórych przypadkach konieczna okazuje się rehabilitacja. Lekarz określa, który model zabiegów okaże się właściwy w konkretnym przypadku. Rehabilitacja może przybierać przeróżny przebieg, jednakże w każdym przypadku powinien czuwać nad nią rzetelny i kompetentny rehabilitant.

Nieważne czy pacjent cierpi na ciężką chorobę, czy stał się ofiarą wypadku – ważne bywa, by przywrócić go do najlepszej kondycji. Nad przebiegiem leczenia czuwa specjalista, zalecając wymagane analizy i środki farmakologiczne. W pewnych przypadkach niezbędna okazuje się rehabilitacja. Doktor wskazuje, który rodzaj rehabilitacji okaże się odpowiedni w danym przypadku. Rehabilitacja może przybierać różny przebieg, niemniej w każdym przypadku musi czuwać nad nią rzetelny oraz kompetentny rehabilitant.

Zajęcia rehabilitacyjne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Przywrócić ciału optymalną sprawność

Brak sprawności po chorobie bądź urazie okazuje się nad wyraz uciążliwy oraz znacząco komplikuje codzienne życie. Przez to tak istotne jest, by rozpocząć zabiegi rehabilitacyjne jak najszybciej, kiedy jedynie jest to możliwe. Przebieg rehabilitacji bywa uzależniony od danego przypadku, a nad całością musi czuwać specjalista oraz rehabilitant. Nie wolno niczego robić na własną rękę, gdyż może okazać się, że zamiast pomóc, zastosowane metody jeszcze pogorszą stan pacjenta.

Jakie metody rehabilitacji się stosuje?

Rehabilitacja medyczna okazuje się bardzo rozległym pojęciem, jakie obejmuje wiele aspektów funkcjonowania, zobacz również Jedną spośród kluczowych metod rehabilitowania ciała jest fizjoterapia. Wykorzystując fizjoterapię, pożytkuje się wpływ różnych bodźców na ciało rekonwalescenta. Fizjoterapia obejmuje wiele ważnych działań, wśród nich są chociażby: masaże lecznicze, kinezyterapia, klimatoterapia, fizykoterapia czy hydroterapia. Sposób działania zostaje obrany na podstawie danego przypadku i nastawiony na jak najlepsze przywrócenie organizmowi możliwie całkowitej sprawności. W niektórych sytuacjach fizjoterapia (https://vivamedica.pl/) ma za zadanie powstrzymać dalszy postęp choroby.

Porównaj –

Gdzie poszukiwać pomocy?

Osoby zmagające się z dolegliwościami oraz kontuzjami w pierwszej kolejności muszą skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który pokieruje do odpowiedniego specjalisty albo zleci dalszą diagnostykę. Dopiero wizyta u specjalisty wykaże istotę schorzenia i pozwoli nakreślić najlepszy model leczenia. W niektórych wypadkach potrzebna jest właśnie rehabilitacja, w tym działania fizjoterapeutyczne. O szansy podjęcia rehabilitacji można dowiadywać się także w gabinetach prywatnych.