Skip to content

Znaczenie wody w istnieniu ludzkości
Woda w życiu człowieka odgrywa wysoce znaczącą funkcję, albowiem sam człowiek składa się w 70% z wody. Znajduje się ona we wszystkich tkankach ludzkiego ciała, choć jej rozmieszczenie jest nierównomierne. Bierze ona wkład mianowicie w procesie wchłaniania pokarmu, w żywieniu komórek, zwilża gałkę oczną czy bierze udział w wielu niebywale złożonych reakcjach biochemicznych. Jej niedobór doprowadza naturalnie do odwodnienia organizmu. Niemniej jednak, jeśli ustrój straci dwadzieścia procent wody może to doprowadzić do jego zejścia.

Woda w istnieniu człowieka odgrywa wysoce istotną funkcję, bowiem sam człowiek składa się w 70% z wody. Jest ona we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu, chociaż jej rozlokowanie jest nierównomierne. Ma ona wkład między innymi w przebiegu wchłaniania strawy, w odżywianiu komórek, nawilża gałkę oczną też bierze udział w wielu niezwykle trudnych reakcjach biochemicznych. Jej niedobór doprowadza oczywiście do odwodnienia organizmu. Niemniej jednak, jeśli ustrój utraci dwadzieścia procent wody może to doprowadzić do jego śmierci.

Autor: Snap®
Prace badawcze wykazały, iż człowiek w ciągu dnia traci mniej więcej dwa i pół do trzech litrów cieczy. Są one wydalane albo – okulus.pl usuwane z organizmu w trakcie potnienia, oddychania, oddawania moczu, poruszania się czy nawet w czasie snu. Jeżeli nie przyjmujemy zbyt dostatecznej ilości cieczy albo są one nieodpowiednie, topodstawową wyraźną objawem będzie ciężar naszego ciała.

Żeby utrzymać prawidłowy stan własnego zdrowia i utrzymać prawidłową wagę niestarczy jedynie pić sporo napojów. Istotne jest, aby wypijana woda była zdrowa. Zdrowa woda to taka, która charakteryzuje się czystością, zasadowym pH, też aktywnością elektronów. Taką wodą jest zjonizowana woda alkaliczna. W wodzie zjonizowanej cząsteczki są 2x mniejsze niż w wodzie z kranu, dzięki czemu bezproblemowo przechodzą przez błony komórkowe. Dlatego też zjonizowana woda – strona tutaj – alkaliczna idealnie nasyca komórki oraz efektywnie usuwa trucizny z ustroju. Warto ponieść nakłady pieniężne w urządzenie, dzięki któremu uzyskamy taką właśnie wodę. Jest to aquator albo jonizator. Trzeba pamiętać, iż większość spożywanych przez nas pokarmów zakwasza nasz ustrój. Z kolei jonizowana woda zasadowa alkalizuje ustrój w skuteczny sposób oraz pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Poza tym ma ona cechy przeciwutleniające, więc usuwające z organizmu zbytnie ilości wolnych rodnikówsprawiających m.in.  spadek odporności, czy starzenie  się ustroju. Woda ta jest zwłaszcza polecana dla między innymi cukrzyków, alergików, dla osób z nadwagą czy dla ludzi z chorobami nowotworowymi.