Skip to content

Znasz ją poważna choroba – naddoczynność tarczycy
Niedoczynność tarczycy to coraz poważniejszy problem dotykający wiele osób. Sam problem jest dość skomplikowany, bo niedoczynność może się ujawniać w postaci pierwotnej, wtórnej albo trzeciorzędowej, a co najistotniejsze każda z tych form ma inne przyczyny, co daje również odmienne objawy. Najczęstszy przypadek to niedoczynność pierwotna, która pochodzi z uszkodzenia tarczycy. Jak oceniają lekarze, na całym świecie problem z tarczycą ma ponad 300 milionów ludzi, lecz aż 50 procent może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Jak sprawdzić czy i nas dotyczy ten kłopot?

Niedoczynność tarczycy to coraz poważniejszy problem dotykający wielu ludzi. Sam problem jest naprawdę skomplikowany, ponieważ niedoczynność może występować w formie pierwotnej, wtórnej albo trzeciorzędowej, a co najistotniejsze każda z tych form ma inne przyczyny, co daje również odmienne objawy. Najczęściej występująca jest niedoczynność pierwotna, jaka bierze się z uszkodzenia tarczycy. Jak oceniają lekarze, na całym świecie problem z tarczycą ma ponad 300 milionów ludzi, ale aż 50 procent może o tym nie wiedzieć. Jak sprawdzić czy i nas dotyczy ten kłopot?

Jak wygląda tarczyca?

zbadaj tarczycę

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

To mały gruczoł, który możemy zlokalizować w środkowej części szyi. Przyczyny występowania mogą być różne, najczęściej zaś spowodowane jest uszkodzeniem gruczołu tarczowego, dość często także się zdarza, iż odpowiedzialna za tą przypadłość jest choroba przysadki albo guzy podwzgórza lub sarkoidoza. Jeśli chodzi o populację, to na niedoczynność tarczycy częściej, bo aż pięciokrotnie chorują kobiety niż mężczyźni.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Więc patrz szczegóły (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-neurologiczna/), aby odkryć jeszcze więcej faktów na omawiany temat.

Możemy je sklasyfikować co u piątej kobiety po 60. roku życia. Co do mężczyzn, to występuje u co 6., który skończył siedemdziesiąt cztery lata. Niestety, niedoczynność tarczycy może także się przydarzyć przy urodzeniu. Tak zwana wrodzona niedoczynność tarczycy występuje w skali 1:4000 żywych urodzeń.

Niedoczynność tarczycy to ciężko rozpoznawalna przypadłość. Niedoczynność tarczycy rozwija się powoli, niepostrzeżenie, w sposób na początku niezauważalny. Jej początkowe objawy nie są zbyt charakterystyczne, dlatego łatwo ją zlekceważyć. Często też dzieje się, iż pacjenci leczeni są z powodu innych potencjalnych chorób, jak zbyt duży poziom cholesterolu, problemy sercowe czy stany depresyjne. Żeby rozpoznać chorobę i odnaleźć jej przyczynę, niezbędnym jest wykonanie tak zwanego Testu Obciążeń.

Jeśli fascynuje Cię omawiana problematyka, zerknij pod link (https://www.swiatleku.pl/product/renagel-0-8g-180) tam zamieszczone też Cię bardzo zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij ten link.

Pamiętaj, że wizyta u endokrynologa to najlepszy sposób, aby rozwiać każdą z dręczących Cię wątpliwości. Z jednej strony, może wyjdzie w badaniach, iż nic Ci nie jest, a z drugiej, jeśli faktycznie cierpisz na niedoczynność, szybciej wykryta przypadłość, to bardziej obiecujące rokowania w leczeniu. Jak znaleźć dobrego specjalistę – endokrynologa? Najkorzystniej przez internet, wpisując frazę w wyszukiwarkę internetową na przykład opinie o endokrynologach z Warszawy. Zamiast zastanawiać się, co się dzieje z Twoim zdrowiem umów się na wizytę, a będziesz dokładnie wiedział, czy to tylko Twoje nerwy czy coś więcej.

Co do najbardziej powszechnych objawów, należy wymienić: coraz większe zmęczenie, apatia, osłabienie, osłabiona koncentracja, problemy z pamięcią, słabsze włosy, problem z układem trawiennym (wzdęcia, zaparcia), większa waga, chociaż apatyt słaby, słaba tolerancja na aktywność fizyczną.